Atrakcje Krynicy Morskiej

czyli co zwiedzamy w okolicy

Atrakcje


Krynica Morska jako kurort cieszy się ogromną popularnością oferując różne możliwości rozrywki i wypoczynku.

Od niedawna dostępny jest park linowy dla dzieci i dorosłych. Przy porcie znajduje się lunapark i tor kartingowy. Statki żeglugi przybrzeżnej organizują rejsy po Zalewie Wiślanym jak również do Fromborka. Od tego roku została ponownie przywrócona możliwość podróżowania w strefie bezwizowego ruchu nadgranicznego między Krynicą Morską a Kaliningradem dla Polaków i Rosjan obsługiwana przez wodoloty i statki pasażerskie.

Począwszy od weekendu majowego aż do połowy września odbywają się różne imprezy i koncerty, łącznie z Dniem Teleekspresu. W pobliżu postu jachtowego znajduje się estrada, na której występują i koncertują cały sezon różne znane zespoły.

Szczególnie we wrześniu zapraszamy do pięknych lasów Mierzei Wiślanej na grzyby i wycieczki rowerowe. O tym jak atrakcyjna jest oferta Krynicy Morskiej świadczy fakt, że każdego roku odwiedza ją ok. 40 tysięcy wczasowiczów, tymczasem liczba stałych mieszkańców to ok. 1400 osób.

Latarnia morskaPierwsza latarnia w Krynicy Morskiej została wybudowana w 1894 roku. W 1945 roku wysadziły ją wycofujące się oddziały niemieckie. Odbudowana w 1951 roku do dziś króluje w mieście. Ma wysokość 26,5 metra, dzięki czemu stanowi wspaniałe miejsce widokowe – przy dobrej pogodzie można zobaczyć Frombork.

Tuż koło podnóża latarni znajduje się ciekawostka – pomnik bohaterów Armii Czerwonej na cmentarzu żołnierzy radzieckich – rzadkość we współczesnej Polsce – warte uwiecznienia.

Przyroda

W przypadku tego nadmorskiego kurortu nie można zapomnieć o przyrodzie, której nie trzeba wcale szukać.
Tutaj przyroda szuka nas, a wręcz za nami biega, co widać na poniższych zdjęciach.

Nad samym morzem, na plaży oczywiście można znaleźć bursztyny. Raz większe, częściej mniejsze. Te pierwsze nie są jednak takie rzadkie jakby się zdawało.